ПАСXА - La Pâque Orthodoxe.

Christos voskres! Vo istinu voskres!
Christos E Anviat! Adeverat Anviat!
Xpictoc Anecth! Aleithos Anecth!
Al-Masih-Qam! Hakkan Qam!

La Pâque est pratiquement plus importante que la Noël chez les Orthodoxes.
Car, ressuscité des morts, par la mort, la mort est vaincue; à ceux qui sont dans les tombeaux il a donné la vie.ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

Життя нам Бог нове дає, минула вже неволя –
Свобідно серце в груди б’є, настала краща доля.

Бадьоріться! Я переміг світ (Ів.16:33). Цими словами Ісус Христос потішав своїх учнів у важку хвилину, а потім добровільно пішов на страшну смерть заради спасіння людського роду. Ось вершина Божої любові! Сам Бог зійшов з неба, став людиною і приніс себе в жертву, а нам вказав дорогу боротьби за краще життя і Царство Боже. Смертю переміг смерть і воскрес на третій день. З воскреслим Ісусом воскресає і наша рідна Україна. Як кожна людина потребує чистої води, так душа – правдивої Церкви. Тільки тоді ми станемо щасливими і вільними, коли полюбимо Бога понад усе, а свого ближнього, як самого себе.

Мої дорогенькі в Христі Ісусі! Зичу вам блакитного неба й золотого колосся, щастя, здоров’я, сильного духу до життя, твердої віри і любові на многая і благая літа!

Христос Воскрес і правда з Ним! Воістину!
ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!

Сталося велике чудо серед нас –
Народився в Вифлеємі Христоc-Спас.

Дорогі краяни! З любові до бідних грішників сам Бог стався людиною і прийшов у цей світ не карати, а милувати і спасати. Дитятко-Ісус народилося у вбогій холодній стаєнці, щоб усіх пригорнути до себе: бідних і багатих, хворих і здорових, веселих і сумних. Першими, хто привітав Творця Вселенної, були мудреці зі Сходу. Вони Йому поклонилися і принесли дари. Золото – як цареві неба і землі, ладан – як Богові, миро – як людині. З тієї хвилини зачалася нова ера – наука любові, милосердя і всепрощення огорнула світ. Богочоловік назвав блаженними тих, що плачуть, а щасливими гнаних за правду й віру. Ті, що перебували в темряві, побачили світло, конаючі – надію, пригноблені – свободу, а весь рід людський – Божу любов і дорогу до щасливої вічності.

Христос навчив добром перемагати зло, терпеливо зносити всі прикрощі, хвороби та страждання цього світу, боротися за справедливість і з любов’ю нести свій хрест.

Мої дорогенькі! Хай у ваших серцях загориться ота сильна віра до Бога, яка дасть вам можливість колись зустрітися в небі зі всіма святими, рідними й друзями, дідами й прадідами, котрі вже давно відійшли у вічність. Не шукайте щастя на землі, вгору піднесіть серця – там небо і радість, там правда і воля свята!

Веселих Різдвяних свят зичу всім людям доброї волі.ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОIСТИНУ ВОСКРЕС!

Земленька зі сну збудилась, в трави, квіти – замаїлась.
Звір і птичка веселиться, миром Божий світ краситься.

Слово стало Тілом і оселилося між нами (Ів.8:14). Сам Бог стався людиною і народився від Духа Святого та Пренепорочної Діви Марії-Богородиці. Засвітив людям, що сиділи в темряві, світло правди і свободи. Благодать же та істина прийшла через Ісуса Христа (Ів.1:17). З любові до бідних грішників Він дав себе розіп’яти і тим самим переміг диявола. Смертю на Хресті смерть подолав і відкрив людям дорогу до неба, а на третій день воскрес і доказав, що Він є Бог і Володар над смертю і життям.

Мої дорогенькі брати і сестри в Христі Ісусі, любі діточки! Прийміть найщиріші вітання з нагоди Воскресіння Господнього. Хай воскреслий Ісус завітає в цей радісний день у серце кожної знедоленої людини і подасть надію на краще життя в небі, бо на землі ми тимчасово у мандрівці. Бажаю всім твердої віри та сильного духу до життя, любові й терпіння на многая і благая літа!

Люди! Мир дав Бог з небес: Христос Воскрес! Воістину Воскрес!ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ! СЛАВIМО ЙОГО!

Во Вифлеємi нинi новина:
Пречиста Дiва зродила сина.

Серед темної ночi дивне свiтло б’є в очi. Що це за тайна сталася нинi? Бог з’явився в тiлi (1 Тм.3:16) в бiднiй яскинi. Людський розум не може осягнути того, що Месiя – Христос, як дитя на свiт прийшло.

Найперше поспiшили бiднi пастухи Iсусика малого привiтати,а згодом, зi Сходу, три побожних царi, щоб поклiн Йому вiддати. Ось зустрiли Марiю i Йосифа з дитятком, що лежало в яслах, як маленьке ангелятко. Це дитя сповите – сам Господь, Iсус Христос, Спаситель свiту. А народженням своїм встановив закон любовi, Царство Боже дасть усiм, хто лиш хоче правди й волi.

Спiшiм i ми сьогоднi всi до храму Божого, щоб привiтати Iсусика новонародженого. Хай Рiздво Христове принесе в кожну українську родину мир i любов та долю щасливу. З вогнем у серцi й вiрою в душi святкуймо разом нинi Рiздво Христове, мої дорогi, по всiй Великiй Українi! А як будемо жити в згодi, в дружнiй хатi, в дружнiм родi – отодi над нашим краєм ясне сонечко засяє.

Христос ся Рождає!ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОIСТИНУ ВОСКРЕС!

Земленька зi сну збудилась, в трави, квiти замаїлась.
Звiр i птичка веселиться, миром Божий свiт краситься.

В цей радiсний день воскресiння Христа хочу, щоб збулась наша спiльна мета: щоб Церква з руїни тяжкої повстала, а в Українi – правда й воля панувала. Щоб дiти козацькi про Бога все знали, Пречисту Дiву Марiю з Iсусом величали. Щоб благороднi мали серця i не боялись за вiру та правду вiддати життя. Щоб найбiльше свободу кохали i через терни до зiрок вiдважно прямували. А тим, хто нинi в цьому свiтi страждає, хай воскреслий Iсус ласкою засяє. Бо вiра й надiя в майбутнє життя дасть сили донести той хрест до кiнця. Хай молитву нашу милосердний Бог почує i в рiднiй Українi краща доля запанує.

Люди! Мир дав Бог з небес – Христос Воскрес! Воістину Воскрес!ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ! СЛАВIМО ЙОГО!

У Вифлеємі сталося чудо! Збулося пророцтво Ісаї 800-літньої давності: дадуть йому ім’я Чудесний порадник, сильний Бог, Отець довічний, Князь миру; ось Діва зачала і народила Сина (Іс. 7:14-9:5). Сам Бог зійшов з неба і прийняв на себе людське тіло, щоб спасти світ. Сталася велика благочестя тайна: Бог з’явився в тілі (1 Тим. 3:16).

У той час, коли весь світ стогнав у ярмі безбожної Римської імперії, коли людство за гріхи свої очікувало кари з неба – саме тоді прийшло спасіння. Господь прийшов на землю, щоб воскресити віру в людських серцях, запалити вогонь любові до ближнього, подати надію на краще життя в небі. Наука Христа і сьогодні є актуальною. Ще один новий рік подарував Бог людям. Для чого? Звичайно, для покаяння. Господь довготерпеливий і многомилостивий. У цей різдвяний час маленький Ісусик своїми рученятами хоче пригорнути до себе цілий світ, щоб на Кавказі й в Україні, на Балканах і в Росії опам’яталися люди та кинули гріх.

Мої дорогенькі! Погляньте на небо, як зірочки мерехтять, як місяць між ними пливе. Хто їх створив і для чого це все? То Бог милосердний знак нам дає, що вище над нами є небо святе. Там Діва Марія сумних потішає, а маленький Ісусик знедолених благословляє. Спішім і ми робити добро, щоб наше серце спокій знайшло, бо скоро минеться наше буття, торуймо чисту дорогу до вічного життя. Веселих Різдвяних свят і щасливої долі зичу всім людям доброї волі.ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОIСТИНУ ВОСКРЕС!

Мої дорогенькi! Вiд щирого серця вiтаю Вас iз свiтлим празником Воскресiння Iсуса Христа! Це свято є днем перемоги життя над смертю, добра над злом i свiтла над темрявою. Тисячолiттями змучений свiт очiкував приходу Месiї – Сина Божого, котрий добровiльною смертю на хрестi викупив людство з неволi грiха й вiдкрив дорогу до раю. Яка подиву гiдна i жертовна любов Творця до своїх заблуканих овечок! Христос-Бог упокорив себе до ганебної смертi на хрестi, щоб спасти нещасного грiшника; а на третiй день воскрес i явився своїм учням, щоб укрiпити їх у вiрi, надiї i любовi.

Ця радiсна вiстка-євангелiя розiйшлась по всiй Вселеннiй i сьогоднi витає над Українським Краєм. Хай Пасхальне миролюбне ягня завiтає в кожну родину i запалить вогонь у пригаслих серцях, щоб нiхто не загинув. Хай воскреслий Iсус ласкою засяє тим, хто в цьому свiтi тяжко страждає. Дай, Боже, здоров’я кожнiй людинi, щастя i долi по всiй Українi; жити й боротись проти грiха, щоб збулась наша спiльна мета – дiти козацькi, щоб на волi виростали i своїм життям Бога прославляли! Воскрес Iсус! Воскресне Україна!ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ! СЛАВIМО ЙОГО!

В цей день Рiздва Христового розважмо про те, яка велика благочестя тайна сталася у Вифлеємi майже двi тисячi рокiв тому. Сам Бог зiйшов на землю заради нашого спасiння. Всемогучий Iсус Христос прийняв на себе немiчне людське тiло (Iв.1:14). Володар Вселенної стає маленьким дитятком, яке народилось у вбогiй стаєнцi, щоби вогнем любові пригорнути до себе весь знедолений свiт. У той час, коли люди стогнали в ярмi безбожної Римської iмперiї i їх примушували поклонятись дерев’яним та кам’яним iдолам, коли всi очiкували кари подiбної до потопу – з неба прийшло спасiння. Месiя-Христос, тобто Помазаник Божий, принiс людям добру новину – євангелiє. Вiн назвав блаженними – щасливими тих, що плачуть, i вбогими духом тих, що чинять милосердя i переслiдуванi за правду, бо їхнє Царство Боже. Радiйте i веселiться всi, хто страждає на цiй землi, бо нагорода ваша велика на небi!

В цей час Рiздва оглядаємось на прожитi лiта й бачимо, що смерть жене, а час втiкає, життя минає – лиш вiчнiсть чекає... Невже ми народились, щоб їсти, пити, спати i життя марнувати; невже навiки ми розстались з нашими рiдними, дiдами й прадiдами, котрi скорiше вiд нас вiдiйшли у вiчнiсть? Яке магiчне слово вiчнiсть... Якою вона буде i де? Чи хочемо ми вiчно жити з Богом у небi, чи любимо Iсуса й Марiю?

В тих роздумах серед темної ночi дивне свiтло б’є в очi. Що це за тайна в бiднiй яскинi сталася нинi? Бог з’явився в тiлi (1 Тм. 3:16). Першими, хто привiтав Месiю, були бiднi пастухи, а за ними три мудрецi зi Сходу спiшать поклiн Йому вiддати.

В дар принесли золото – як Царевi неба й землi, ладан – як Боговi, миро – як людинi. З того часу весь свiт перемiнився, бо настав закон любові: прощати всiм, щоб i нам Отець простив, молитися за тих, що ходять в тьмi, добром перемагати зло.

Мої дорогi! В цей радiсний день хочу побажати Вам мiцного козацького здоров’я i сильного духу до життя, твердої вiри в Бога й терпiння до кiнця. Хай Рiздво Христове принесе в кожну родину волю i правду та долю щасливу. Хай мир та любов помiж нами витає, а ласка Божа над Україною засяє.

Христос ся Рождає! Славiмо Його!ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОIСТИНУ ВОСКРЕС!

Христос воскрес iз мертвих, смертю смерть подолав i тим, що в гробах, життя дарував, i нам дарував життя вiчне, поклоняємось Його тридневному воскресiнню.

Мої дорогенькi! Доти чоловiк є нещасним, бiдним i слiпим на цьому свiтi, доки не має вiри в своєму серцi до правдивого Бога – Iсуса Христа. Ще нi один чоловiк не забрав iз собою в тамтешнiй свiт золота й срiбла, хати й машини. Все марнота, все порох i прах. З усього майна у хвилинi смерті залишиться тiльки одне – те, що дав убогому. Тож спiшiм творити добро, щоб мати з чим прийти на Суд Божий. Їсти, пити i спати – це й тварина може iнстинктивно робити. Ми ж називаємо себе людьми. В чiм рiзниця? А в тiм, що маємо розум i свобiдну волю. Наша душа є безсмертна, i вона нiколи не помре. Вiд того, як ми жили на цiй землi, буде залежати наша вiчнiсть. Якщо вiримо в Бога й робимо добро – будемо в небi, якщо не вiримо в Бога й робимо зло – будемо в пеклi вiчно (Мт. 25:46). Так сказав Бог – Iсус Христос, який зiйшов iз неба, стався людиною i дав себе тяжко замучити, щоб за таку страшну цiну вiдкупити рiд людський з неволi грiха. Цим Вiн доказав свою безмежну любов до бiдних грiшникiв i цим самим ввесь свiт пригорнув до себе.

Дивним є Боже провидiння, бо першим до раю пiшов розбiйник св. Дизма, що був розп’ятий iз Христом праворуч i перед смертю покаявся: “Iсусе, згадай про мене, як прийдеш у Твоїм царствi”. До нього, першого в iсторiї людства, сказав Христос: “Сьогоднi будеш зо мною в раї” (Лк. 23:42,43). Серцем сокрушеним i смиренним Бог не погордить (Пс. 50). А на третiй день, Всемогучий Бог – Iсус Христос, сам себе воскресив i протягом 40 днiв являвся людям, щоб повiрили в силу Божу i зрозумiли, що й вони по смертi воскреснуть. Спочатку Iсус з’явився Марiї Магдалинi, 12 апостолам, а потiм 500 учням. Цi свiдчення вони описали й передали нам, щоб ми вiрили в Iсуса Христа, бо Вiн – Правдивий Бог i життя вiчне (1 Iв. 5:20).

Вiн вдруге прийде зi славою судити живих i мертвих, а Його царству не буде кiнця. Тож закликаю Вас, мої дорогi, покинути грiх i зненавидiти зло, вiрити в Бога й робити добро, щоб дiти вашi здоровi виростали i в нагороду вiд Бога щасливу долю дiстали. Будьте вiльними, бо Христос Воскрес! Воiстину Воскрес!ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ! СЛАВIМО ЙОГО!

Дорогі краяни! Вже вкотре бачимо чудо від Бога – народжується маленьке Дитятко-Ісусик і своїм приходом у цей сумний світ приносить людям велику радість і надію, що так все не буде. Дві тисячі років тому весь світ стогнав у ярмі поганської Римської імперії і здавалося, що вже кінець, що ніхто не дасть ради з такою потужною машиною зла. Так думала більшість, але з тим не мирилися Божі діти вибраного народу, які очікували на прихід Месії – Христа. Вони ревно дотримувались заповідей Божих, постили і молились, покутували й приносили в жертву свої чисті серця, віруючи в те, що в Бога не буває нічого неможливого.

І почув Господь благання тих, що не схилили своєї голови перед дикими безбожниками, що не продали свою совість зайдам – окупантам. По їх вірі й молитві відкрилося небо – і Бог з’явився в тілі (1 Тим. 3:16). Месія прийшов у цей світ не в пишних палатах і не в золотих шатах, а як бідне дитятко в убогій стаєнці на сінній в’язанці, щоб кожна людина мала доступ до Нього. Прийшов і дав ув’язненим свободу, а засмученим – надію, всьому ж людству радісну вістку-євангеліє про Царство Боже, про вічне й краще життя, яке очікує нас після смерті – буде небо нове і земля нова (Од. 21:1).

Історія повторюється і знову Христос народжується. Приходить у цей модерний і зматеріалізований світ, в якому немає правди й свободи душі, а панує злодійство, продажність і безбожне насильство над людською гідністю. “Зупинись людино! – каже Ісус, – перестань ловити вітер у сітку на перехрестях життя, бо все, що робиш не для Бога – це все марнота; поглянь на небо, яка краса – там воля і правда свята”.

Мої дорогенькі! Скріпім свої серця сильною вірою до нашого небесного Творця! А Бог всесильний нам поможе пережити трудний час, за правду в серці й чисту совість – Він потішить нас. Хай Різдво Христове принесе в кожну родину волю і правду та долю щасливу, щоб усміхнулася зболіла душа і в Різдвянім Ісусі спокій знайшла. Хай в новому році поміж нами згода і любов витає, а над Україною ласка Божа засяє. Христос ся Рождає! Славімо Його!ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ! СЛАВIМО ЙОГО !


Мої дорогенькі , всемогучий Бог призначив нам жити на переломі тисячоліть. У своїх роздумах віддаємо минуле Божому Милосердю, а майбутнє поручаємо Божому Провидінню. З трепетом в душі і надією у серці робимо крок у третє тисячоліття. За стародавнім українським звичаєм розпочинаємо цей Новий Рік радісною вісткою про народження Ісуса Христа-Месії-Помазанника Божого, який дві тисячі років тому приніс спасіння людському роду. “Бог з’явився в тілі” (1Тм. 3:16) і замість карати – прийшов прощати, лікувати, воскрешати і вчити любові.

Минуло дві тисячі літ християнства... і сьогодні ми є свідками того, що людина, яка сотворена на образ Божий і подобу – все більше відвертається від свого Творця і повертається до поганських звичаїв, хоче жити за дикими законами джунглів. За всю історію людства на 200 років війни припадає лише 5 років миру. У світі панує насильство і жорстокість, пиятика і розпуста. Люди, що мають розум і свобідну волю, відкинули Христа і поклоняються мамоні. Бачимо, що буде кінець світу. Як риба гине без води – так і людина гине без Бога. “Негайно по тих днях скорботних сонце затьмиться, місяць не дасть більше свого блиску, зорі падатимуть з неба і захитаються небесні сили. Тоді на небі з’явиться знак Сина чоловічого, і тоді усі племена землі битимуть себе у груди й побачать Сина чоловічого, коли він приходитиме на небесних хмарах з потугою та славою великою” (Мт. 24:29-30).

Любі друзі, у цьому столітті кожному з нас доведеться зустрітися з Христом і здати рахунок свого життя. Поки сонце світить – спішім робити добро; прощаймо всім, щоб і нам Бог простив; з любов’ю несім тягарі щоденного життя і молімся одні за одних, щоб нам стати святими дітьми Божими і наслідувати Царство Небесне та життя вічне. Бажаю Вам міцного здоров’я і сильного духу, радості і щасливої долі. Жийте згідно закону свободи так, щоб не боятися смерті. Будьте мужні і не бійтеся визнавати Ісуса Христа своїм Богом; несіть цьому змученому світу вищу божественну любов, щоб за Вашими вчинками інші пізнали, як добре жити з Богом. Хай Пречиста Діва Марія, яка у вбогій стаєнці оберігала Немовлятко-Ісуса, оберігає Ваші родини і нашу рідну Україну! Веселих Вам Свят і щасливого Нового Року у третьому тисячолітті!


З пошаною і любов’ю – недостойний о. Ігор Цар.